ЧЕРКАСЬКА ТПП РЕКОМЕНДУЄ:

ТРЕТЕЙСЬКІЙ РОЗГЛЯД

 

Повідомляємо, що 17.11.2016 року відновлено діяльність Постійно діючого третейського суду при Черкаській торгово-промисловій палаті. На сьогодні Постійно діючий третейський суд при Черкаській торгово-промисловій палаті діє відповідно до принципово оновленого Регламенту, що гарантує професійне, оперативне, прозоре та ощадливе розв'язання господарських спорів, позбавлене будь-яких бюрократичних та корупційних ризиків.

 

Слід зазначити, що третейський розгляд справ має свої переваги перед розглядом справ судами загальної юрисдикції. Зокрема, рішення третейського суду набирає законної сили одразу після його проголошення. Подальшого оскарження такого рішення не передбачено, що значно скорочує строки розгляду справи, а також зменшує судові витрати, понесені сторонами. Крім того, з урахуванням строків розгляду справ в апеляційній та касаційній інстанціях в судах загальної юрисдикції, процедура отримання виконавчого листа буде проведена в значно коротший строк.

 

Так, відповідно до нового Регламенту Постійно діючого третейського суду при Черкаській торгово-промисловій палаті, в інтересах суб'єктів господарювання та з метою забезпечення доступності третейського розгляду значно зменшено розмір третейського збору, що підлягає сплаті у зв'язку з поданням позову. Третейський збір, у разі одноособового вирішення спору, становить 1,5 відсотка ціни позову але не менше одного розміру мінімальної заробітної плати і не більш як 60 розмірів мінімальної заробітної плати, що діє на день сплати. Якщо спір підлягає колегіальному вирішенню третейський збір збільшується на 20 відсотків.

 

Сторона спору, переданого на розгляд до Постійно діючого третейського суду при Черкаській торгово-промисловій палаті, вправі самостійно обрати третейського суддю із списку третейських суддів. Отже вибір третейського судді, який заслуговує на довіру, є справою сторони спору. Крім того, сторони мають можливість самостійно визначати місце третейського розгляду.

 

На сьогоднішній день третейськими суддями Постійно діючого третейського суду при Черкаській торгово-промисловій палаті обрано практикуючих юристів, які мають глибокі знання у галузі права та багатий досвід правозастосовної діяльності, а саме Грязона Руслана Миколайовича – директора ТОВ «Правова колегія» м.Черкаси та Філіппову Ірену Вікторівну - працівника ТОВ «Правова Колегія» м.Черкаси. Зазначені третейські судді можуть розглядати спори не лише в м. Черкаси та Черкаській області, а й по всій Україні, оскільки також є третейськими суддями Постійно діючого третейського суду при Торгово-промисловій палаті України.

 

27 вересня 2016 року викладачами Національної школи суддів України: Голуб Світланою Анатоліївною, суддею Апеляційного суду Київської області, Юровською Галиною Василівною, суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Охрімчук Людмилою Іванівною, суддею Верховного Суду України було проведено навчальний семінар для третейських суддів на тему «Третейський суд: практичні аспекти». По закінченню даного семінару присутні третейські судді отримали сертифікат Національної школи суддів України про проходження навчання третейських суддів. Зокрема, такі сертифікати отримали третейські судді Грязон Руслан Миколайович та Філіппова Ірена Вікторівна.

 

Умовою передачі спору на розгляд до Постійно діючого третейського суду при Торгово-промисловій палаті України є наявність між сторонами третейської угоди (третейського застереження), що передбачає компетенцію згаданого суду. Для включення до договорів (контрактів) рекомендується третейське застереження такого змісту:

 

"Будь-який спір, що виникає з цього договору (контракту) або у зв’язку з ним, зокрема, щодо його тлумачення, виконання, порушення, припинення чи недійсності, підлягає передачі на розгляд і остаточне вирішення до Постійно діючого третейського суду при Черкаській торгово-промисловій палаті.
Сторони погоджуються з тим, що в процесі розгляду і вирішення спору буде застосовуватись Регламент Постійно діючого третейського суду при Черкаській торгово-промисловій палаті ".

 

Черкаська торгово-промислова палата приєднується до тих, хто вірить у ефективність та прогресивність третейського розв'язання спорів без участі держави і прагне бачити його невід'ємною ознакою розвиненого демократичного українського суспільства.

 

Додаткова інформація:

 

ПОЛОЖЕННЯ про Постійно діючий третейський суд при Черкаській торгово-промисловій палаті

  

РЕГЛАМЕНТ Постійно діючого третейського суду при Черкаській торгово-промисловій палаті

 

ПОЛОЖЕННЯ про витрати, пов’язані з вирішенням спору у Постійно діючому третейському суді при Черкаській торгово-промисловій палаті

 

СПИСОК Третейських суддів Постійно діючого третейського суду  при Черкаській торгово-промисловій палаті

 

Контакт:

Голова Постійно діючого третейського суду при Черкаській торгово-промисловій палаті 

Грязон Руслан Миколайович - моб. 050 0710308, e-mail: pravokolegia@ukr.net

 

Адреса:

вул. Небесної Сотні, 105, м. Черкаси, 18002, Черкаська ТПП

Тел. (приймальня Черкаської ТПП): (0472) 36-08-60

 

Банківські реквізити: 
Філія ПАТ "Укрексімбанк" в м. Черкаси, р\р 26009000001290, МФО 322313